Jeśli importujesz do Europy, rozważ konsolidację ładunków w Polsce, aby umożliwić bardziej efektywną dystrybucję w całej Europie.

Wraz z rosnącą konkurencją w handlu elektronicznym, importerzy muszą znaleźć sposoby na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym podniesieniu jakości usług dla klienta końcowego.

Dla firm importujących do Europy z Chin i innych krajów wschodnich, wyzwania związane z łańcuchem dostaw mogą narastać bardzo szybko. Czasami zdarza się, że poza kontrolą jest zbyt wiele czynników, które wpływają na utrzymanie kosztów i wydajności na odpowiednim poziomie.

Dlatego wiele firm poszukuje usług konsolidacji i magazynowania towarów w Polsce, kraju, przez który przepływa wiele towarów w drodze ze wschodu na zachód. 

Najnowsze osiągnięcia technologiczne i infrastrukturalne Polski – wspierane przez silną i przystępną cenowo kadrę pracowniczą sprawiają, że jest to świetna lokalizacja do konsolidacji towarów, zanim ruszą one dalej na zachód.

Czym jest konsolidacja towarów?

Konsolidacja towarów to proces polegający na łączeniu przesyłek przychodzących i wychodzących z wielu firm na jednej powierzchni magazynowej, co umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie zasobów magazynowych niż miałoby to miejsce w przypadku samodzielnych działań.

Firmy konsolidujące ładunki są zazwyczaj wybierane przez firmy realizujące wiele przesyłek międzynarodowych. Na przykład firma europejska może importować towary z wielu krajów. Korzysta wtedy z procesu konsolidacji przed dalszym transportem swoich przesyłek.

Konsolidator ładunków organizuje wysyłkę za pośrednictwem przewoźnika, zajmuje się wszelkimi formalnościami i zapewnia, że towary dotrą do miejsca przeznaczenia na czas, tak sprawnie jak to możliwe.

 

Jakie są korzyści z konsolidacji ładunków?

Współpraca z magazynem konsolidującym przesyłki ma wiele korzyści dla firm z branży e-commerce i ich klientów.

Dzięki wykorzystaniu konsolidacji przesyłek, towary mogą być skuteczniej i taniej magazynowane i wysyłane. Przestrzeń transportowa jest bardziej efektywnie wykorzystywana, co zmniejsza koszty.

Powierzając konsolidację ładunków ekspertowi, firmy mogą skupić się na klientach i produktach, pozostawiając zawiłości przesyłek i stanów magazynowych specjalistom. Pozwala to firmom skupiać się na tym, co robią najlepiej, zamiast na utrzymywaniu personelu, kwalifikacji i obiektów do wykonywania tych usług na poziomie, którego oczekują współcześni klienci.

Skutkuje to szybszym czasem reagowania na potrzeby klientów, ponieważ konsolidator ładunków jest zoptymalizowany tak, aby zapewnić skuteczną i terminową wysyłkę towarów.

Konsolidacja ładunków zmniejsza ryzyko, koszty i problemy z obsługą klienta, zwiększając jednocześnie wydajność i zadowolenie klienta. 

Jak wybrać optymalną lokalizację swojego konsolidatora towarów?

Wybór najlepszej lokalizacji dla centrum konsolidacyjnego to złożone zadanie, które wymaga wielu badań i planowania. Nie chodzi tylko o to, aby dowiedzieć się, która powierzchnia magazynowa jest najtańsza. Trzeba również wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • Bliskość dostawców, klientów i węzłów dystrybucyjnych
  • Dostępność
  • Lokalna baza pracowników

Istnieje także wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej lokalizacji. 

Dlaczego konsolidować ładunki w Polsce?

Dla firm importujących z Chin do Europy zasadne jest rozważenie Polski, ponieważ leży ona pomiędzy krajami pochodzenia i przeznaczenia oraz jest członkiem UE z nowoczesną infrastrukturą transportową.  

Polskie magazyny są świetną opcją dla międzynarodowych firm, które chcą obniżyć swoje koszty i zwiększyć wydajność dzięki konsolidacji ładunków.

Polskie magazyny cieszą się popytem w spedycji międzynarodowej ze względu na bliskość europejskich węzłów gospodarczych i tanią powierzchnię magazynową. 

Dzięki centralnemu położeniu, Polska jest doskonałym miejscem do tworzenia magazynów dla spedycji międzynarodowej. Jest to również świetne miejsce do przyjmowania produktów z Chin lub Japonii i ich dystrybucji w całej Europie.

Korzyści z konsolidacji frachtu w Polsce obejmują:

  • Redukcję kosztów wysyłki
  • Poprawę wydajności
  • Łatwość zarządzania stanem magazynowym

Jeśli sprowadzasz produkty z Chin do Europy, to polskie magazyny są idealnie zlokalizowane, aby skonsolidować Twój ładunek zanim trafi on do Europy Zachodniej.

Dlaczego Ziegler Polska to najlepszy wybór w zakresie magazynowania i konsolidacji towarów?

Grupa Ziegler jest firmą rodzinną, która posiada oddziały w całej Europie oraz ogromną sieć międzynarodową. Współpracując z lokalnym oddziałem Ziegler, zyskujesz indywidualne wsparcie oraz dostęp do zasobów i sieci całej światowej grupy. 

Grupa Ziegler oferuje konsolidację ładunków w Polsce w naszym magazynie w Piotrkowie Trybunalskim. Nasz magazyn jest idealnie zlokalizowany przy autostradzie A1, którą codziennie przewożone są ładunki z całego świata. Jest to duży i nowoczesny obiekt, w którym wykorzystujemy najnowsze technologie magazynowe, aby skutecznie konsolidować Państwa ładunki w celu ich dalszego transportu do innych krajów europejskich.

Ziegler Polska zatrudnia lokalny personel gotowy do wspierania naszych klientów w naszym magazynie. Podczas gdy inne firmy zmagają się z niedoborem pracowników, nasza stała kadra pomaga nam utrzymać niezmienny poziom usług, na którym mogą polegać nasi klienci.

Klienci Ziegler korzystają także na naszej rewolucji technologicznej. Nasz rozbudowany wewnętrzny zespół IT stale unowocześnia i tworzy nowe narzędzia, aby maksymalizować wykorzystanie technologii w celu zwiększenia wydajności, przejrzystości i oszczędności dla naszych klientów. Naszym celem jest współpraca z klientem i dostosowanie naszej oferty do potrzeb, a nie narzucanie ograniczeń w postaci własnego, sztywnego pakietu. W celu zapewnienia większej elastyczności możemy łączyć się z systemami klienta za pośrednictwem naszego interfejsu API.

Kolejną zaletą jest łatwa komunikacja, której możesz oczekiwać od naszego zespołu, aby uzyskać odpowiednie rezultaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi priorytetowo traktować znalezienie rozwiązań, które spełnią Twoje wymagania.